Power Supply TS-18WL29V Class 2 Transformer 29V 0.621A 18W Raintight IP44 US Plug Connector 1/2in 12mm Adapter Replacement for LED String Light, Holiday Lighting, Christmas X-Mas Tree
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
09
quantity
Product details
Category
Replacement TS-18WL29V Power Adapter for Christmas Tree, LED String Lights, Holiday Lights. US Plug Input: 120V; 60Hz. Output: 29V 0.621A (18W) UL-Listed, IP44 Waterproof for Indoor/Outdoor Use Please Make Sure That Your Original Adapter Positive/Negative Connectors Layout Match with Diagram. (Positive On The Right) Included: 1x Replacement TS-26WL29V Power Adapter 29V 0.621A (Positive On The Right)
  • Input & Output Ratings: Operates on 120V AC 60Hz 0.38A input and delivers 29V DC at 0.621A output for steady power.
UPC 685674521398
Model TS-18WL29V
Brand Name Partx
Item Weight 0.21 Kilograms
Part Number TS-18WL29V
Manufacturer Ting Shen
Power Source Corded Electric
Mounting Type Wall Mount
Current Rating 0.62 Amps
Maximum Frequency 60 Hz
Minimum Frequency 60 Hz